Gminne obchody Dnia Strażaka w OSP Żegocina.

DZIEŃ STRAŻAKA W OSP W ŻEGOCINIE- 06.05.2012

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w dniu 6 maja miały dla naszej jednostki wymiar szczególny, albowiem odbywały się w naszej jednostce i były połączone z przekazaniem naszej jednostce samochodu ratowniczego DAF.
     Uroczystość składała się z kilku zasadniczych części. Dowódca uroczystości druh Janusz Stańdo sformułował kolumnę i w burzy i strugach deszczu przeprowadził ją do kościoła, gdzie o godzinie 16 ksiądz proboszcz Leszek Dudziak odprawił w intencji strażaków mszę świętą.
    Po nabożeństwie, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje z OSP w Bełdnie, Bytomsku, Rozdzielu, Rajbrocie, Żegocinie oraz MDO z Bytomska, Łąkty Górnej i Żegociny strażackie pododdziały, prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę CKSiT w Żegocinie, przeszły na Plac Świętego Floriana. Tam naczelnicy jednostek oraz delegacja zaproszonych gości złożyli pod pomnikiem Patrona Strażaków wiązanki kwiatów. Także tam miała miejsce ceremonia ślubowania i pasowania dwóch kolejnych członków MDP OSP Łąkta Górna.
    Dalsza część uroczystości odbyła się przed naszą remizą. Meldunek od dowódcy uroczystości przyjął druh Kazimierz Sady z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RPw  Krakowie. Po przemówieniu powitalnym Wiceprezesa Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Żegocinie druha Jerzego Błoniarza miły miejsce dwie ceremonie: pobłogosławienia samochodu DAF przez księży: Leszka Dudziaka i Stanisława Szczygła (naszego kapelana) pojazd został przekazany Naczelnikowi OSP Żegocina - druhowi Janowi Mrozowi, a ten z kolei dokumenty i kluczyli przekazał kierowcy - druhowi Mirosławowi Zatorskiemu.
   Potem miała miejsce ceremonia wręczania strażackich odznaczeń. Z naszej jednostki otrzymali je druhowie: Paweł Bilski, Henryk Górka, Waldemar Waligóra (złoty medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa", Ryszard Bilski (srebrny), Tomasz Waligóra (brązowy). Srebrne Odznaki MDP otrzymało 8 członków naszej drużyny młodzieżowej. W imieniu odznaczonych podziękował druh Paweł Bilski.
    Po przemówieniach gości (druh Kazimierz Sady, Komendant Powiatowy PSP w Bochni - Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Bochni Krzysztof Kokoszka, Starosta Bocheński Jacek Pająk) i rozwiązaniu szyków uczestnicy uroczystości przeszli do sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie, gdzie miał miejsce strażacki poczęstunek.
    Goście wpisali się także do nowo założonej Kroniki OSP w Żegocinie, a obecni na uroczystości strażacy z naszej jednostki, w tym także drużyna młodzieżowa, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gminne obchody Dnia Strażaka w OSP w Żegocinie

Gminne obchody Dnia Strażaka w OSP w Żegocinie Gminne obchody Dnia Strażaka w OSP w Żegocinie

Gminne obchody Dnia Strażaka w OSP w Żegocinie - 06.02.2012 r.