BOGU NA CHWAŁĘ - LUDZIOM NA POŻYTEK

OSP ŻEGOCINA - AKTUALNOŚCI 2014

Pogrzeb Ś.P. Druha Jana Orła.

  22 grudnia 2014 roku na Cmentarzu Parafialnym w Żegocinie pożegnaliśmy jednego z naszych Druhów - Ś.P. Jan Orła s. Władysława z Żegociny, który zmarł 20 grudnia 2014 roku, mając zaledwie 51 lat. Do naszej jednostki zapisał się w 1978 roku, idąc w ślady swojego ojca Władysława. W honorowej asyście w kościele i drodze na cmentarz uczestniczyły poczty sztandarowe wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, dowodzone przez Komendanta Gminnego - Druha Janusza Stańdo. Nabożeństwu żałobnemu w kościele i na cmentarzu przewodniczył ks. katecheta Janusz Kras.

Strażacy z kalendarzami.

   Począwszy od grudnia 2005 roku do domów prywatnych i instytucji trafiaja "Kalendarze Strażackie Gminy Żegocina". Roznoszą je członkowie każdej  jednostki OSP, dołączając do przekazywanych kalendarzy życzenia świąteczne i noworoczne. Ta wizyta jest także okazją dla mieszkańców wiosek do wyrażenia strażakom podziękowań za ich ofiarną pracę i przeprowadzone akcje ratownicze. Z kalendarzami na rok 2015 druhowie z naszej jednostki wyruszyli w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już 13 grudnia. Podobnie jak w latach poprzednich przy opracowaniu kalendarzy wykorzystane zostały fotografie druha Tadusza Olszewskiego.

2014-12-13 - V. Gminny Turniej Rekreacyjny MDP.

   13 grudnia 2014 r. w sali gimnastycznej PSP w Żegocinie został rozegrany V. Gminny Turniej Rekreacyjny MDP, w którym wzięła udział także nasza drużyna młodzieżowa. Duży wkład pracy w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy mieli druhowie z naszej jednostki: Jerzy Błoniarz, Jan Mróz, Tadeusz Olszewski, Sławomir Skoczylas i Grzegorz Kalemba. Drużyna nie odniosła sukcesu, zajmując V miejsce, ale dodać należy, że w tym składzie istnieje dopiero od kilku dni i odbyła tylko jeden trening. Dowódca MDP Justyna Janiczek odebrała dyplom oraz puchar ufundowany przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

2014-12-12 - Narada w Nowynm Wiśniczu.

  Co roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni organizuje naradę szkoleniową dla naczelników jednostek KSRG z terenu powiatu oraz pracowników urzędów gmin, odpowiedzialnych za działalność straży pożarnych. W tym roku taka narada odbyła się 12 grudnia w świetlicy remizy OSP w Nowym Wiśniczu. Gminę Żegocina reprezentowali: Pani Barbara Łękawa (pracownik Urzędu Gminy w Żegocinie), Komendant Gminny ZOSP RP Janusz Stańdo. Naszą jednostkę OSP reprezentował Naczelnik - Druh Jan Mróz. Poruszono wiele ważnych spraw związanych z udziałem straży w akcjach ratowniczych.

2014-12-09 - Posiedzenie Zarządu.

   Odbywanie posiedzeń władz Stowarzyszenia, a taką właśnie organizacją jest OSP, to statutowy obowiązek Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Kolejne w tym roku posiedzenie odbyło się w świetlicy naszej remizy, w dniu 9 grudnia 2014 r. Poświęcone było analizie wydarzeń z ostatniego czasu, w tym zapoznanie się z wynikami inspekcji gotowości bojowej z dnia 3 września br; udziału w gminnych ćwiczeniach w dniu 25 listopada, a także ustaleniom w sprawie najbliższych działań: współorganizacji V. Gminnego Turnieju MDP (13.XII), organizacji Gminnego Opłatka OSP (10.01.2015) i zebrania sprawozdawczego, zaplanowanego na 14 lutego 2015 r.

Z Mikołajem w Żegocinie.

    8 grudnia 2014 roku Przedszkole w Żegocinie odwiedził Święty Mikołaj. Ze względu na brak śniegu Mikołaj musiał skorzystać z pomocy strażaków i dlatego przyjechał do przedszkola prawdziwym wozem strażackim na sygnale. Przyjechali z nim druhowie: Jan Mróz, Zdzisław Waligóra, Radosław Waligóra. Przedszkolaki gromkimi brawami i okrzykami przywitały tego niecodziennych gości, na których czekały cały rok. Pierwszym prezentem od Mikołaja był teatrzyk pt. "Dobre serce żabie czary" dzięki któremu dzieci dowiedziały się, że nie warto być zuchwałym i niemiłym dla innych, bo to nie popłaca. Jednak najmilszym momentem dnia były odwiedziny Mikołaja we wszystkich salach, gdzie dzieci witały go piosenkami i wierszami.

2014-12-06 - Strażacy na żegocińskim odpuście.

   Co roku ksiądz proboszcz Leszek Dudziak zaprasza strażaków do udziału w uroczystościach odpustowych, które przypadają na na dzień Patrona Parafii- Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia. W tym roku odpustowe świętowanie miało miejsce w sobotę - 6 i niedzielę - 7 grudnia 2014 r. W pierwszy dniu odustu strażacy ograniczyli się do niesienia baldachimu podczas procesji; w drugim ich udział był znacznie większy. Podczas uroczystej sumy w kościele stały poczty sztandarowe czterech jednostek z terenu gminy: OSP Bełdno, OSP Bytomsko, OSP Rozdziele i OSP w Żegocinie. Strażacy asystowali także w uroczystej procesji wokół kościoła.

2014-12-04 - pogrzeb druha Józefa Dziedzica.

  Po raz drugi w tym roku druhowie z naszej jednostki wzięli udział w ostatnim pożegnaniu zasłużonych strażaków - druhów - Ś. P. Mariana Sławęty z OSP w Rozdzielu oraz Józefa Dziedzica z OSP w Łąkcie Górnej (4 grudnia.2014). Wraz z rodzinami zmarłych Druhów, ich sąsiadami, znajomymi i druhami z pozostałych gminnych jednostek udali się na uroczystości pogrzebowe. Strażackie poczty sztandarowe asystowały podczas mszy świętej pogrzebowej, a potem na koniec uroczystości na cmentarzu, po sygnale strażackiej syreny, chorągwie pochyliły się nad trumnami, na których znajdowały się symbole strażackiej służy - strażackie czapki.

Gminne ćwiczenia OSP.

  25 listopada 2014 roku sekcja bojowa naszej jednostki, pod dowództwem Naczelnika OSP - Druha Jana Mroza, wzięła udział w Gminnych Ćwiczeniach Taktyczno - Bojowych, zorganizowanych na obiektach PSP i ZS w Żegocinie. Nasi strażacy poszli w "bój" jako pierwsi i prowadzili działania od północnej strony szkoły, z drogi powiatowej w kierunku Bytomska, współdziałając tu z OSP Bytomsko. Dokonali przeszukania pomieszczeń PSP oraz uczestniczyli w gaszeniu pożaru pomieszczeń szkolnych. Ich działania obserwowali uczniowie i nauczyciele, którzy musieli ewakuować się ze szkoły. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Na pielgrzymce w Bochni.

  Jak co roku strażacy, policjanci i inne służby mundurowe, a także samorządowcy i sołtysi udają się na początku października do Bazyliki św. Mikołaja w Bochni na odpustowe nabożeństwo różańcowe. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w piękne, słoneczne i ciepłe, sobotnie popołudnie 11 października 2014 roku. Wśród uczestników tej pielgrzymki była także grupa strażaków z terenu Gminy Żegocina, w tym z naszej jednostki. Delegacji, złożonej z pocztów sztandarowych OSP Rozdziele i OSP Żegocina przewodniczył Jerzy Błoniarz. W naszym poczcie sztandarowym wystąpili: Jan Mróz, Dariusz Wrona, Sylwester Janiczek.

Uroczystości w 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej.

  W grudniu 1914 roku Żegocina i okoliczne miejscowości były terenem bardzo zaciętych walk, toczonych przez wojska państw zaborczych podczas tzw. operacji limanowsko - łapanowskiej (2 - 12 grudnia 2014 roku). 28 września 2014 roku zorganizowano w Żegocinie uroczystości poświęcone pamięci o ofiarach tych walk, wśród których są także Ś.P. mieszkańcy gminy. W mszy świętej   połączonej z uroczystością przy pomniku głównym na cmentarzu wojennym nr 302 w Żegocinie, wzięła udział również delegacja naszej jednostki, z pocztem sztandarowym na czele. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Wypadek w Rozdzielu.

   Udział w akcjach ratowniczych - to podstawowe zadanie straży pożarnych. W czasie gdy trwał wyścig rajdowy "Bo-Glass Maxi Oes5", na drodze wojewódzkiej w Rozdzielu wydarzył się, nie związany z rajdem wypadek drogowy. Około godz. 14  kierowca samochodu marki Audi 80, jadąc w kierunku Żegociny, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najeżdżając na tył samochodu marki Mercedes Sprinter, w wyniku czego doszło do kolizji drogowej. Na miejsce zdarzenia wysłano drugą sekcję naszej jednostki, która uczestniczyła w usuwaniu skutków tego wypadku.

Strażacy w zabezpieczeniu Bo-Glas Maxi Oes5.

   27 września 2014 roku Środowiskowy Automobilklub Śląski w Krakowie zorganizował na terenie Gminy Żegocina "3. Sportową Jazdę Samochodem - Bo-Glass Maxi Oes5", będącą III rundą Pucharu Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Ta ogólnodostępna impreza o charakterze Konkursowej Jazdy Samochodem, z udziałem 76 załóg, została przeprowadzona na terenie Żegociny, Łąkty Górnej i Rozdziela. W zabezpieczeniu tej imprezy wzięli udział także strażacy z naszej jednostki, którzy pilnowali bezpieczeństwa na terenie OS-u w Rozdzielu. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Strażacy w Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

   W dniach 13-14 sierpnia 2014 roku Parafia Żegocinia, w skład której wchodzą sołectwa: Bełdno, Bytomsko i Żegocina, przeżywała uroczyste nawiedzenie przez Obraz Jezusa Miłosiernego oraz Relikwie Sw. Faustyny i Św. Jana Pawła II. Ważną rolę w tej religijnej uroczystości odegrali strażacy z jednostek tych trzech miejscowości. Najpierw w swoich samochodach uczesniczyli w asyście kaplicy samochodowej z obrazem i relikwiami, którą przejęli w Kamionnej i przetransportowali do Żegociny, a w drugim dniu przenieśli obraz do samochodu - kaplicy i odtransportowali go do Rajbrotu. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Strażacy - uczestnicy odpustu w Rozdzielu.

  Delegacja naszej jednostki została zaproszona przez kolegów z OSP w Rozdzielu do udziału w odpuście, który obył się w niedzielne przedpołudnie zabytkowym kościele w Rozdzielu 27 lipca 2014 roku. Pojechała tam z pocztem sztandarowym jednostki, w którym byli druhowie: Sławomir Skoczylas, Sławomir Janiczek i Jan Mróz. Tegoroczny odpust parafialny w Rozdzielu, gdzie znajduje się zabytkowy drewniany kościół przeniesiony z Królówki, miał szczególny wymiar duchowy i historyczny. Mszy świętej odpustowej przewodniczył bowiem wysoki funkcją kapłan - Nuncjusz Apostolski - Ks. Abp. Henryk Nowacki. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Akcja ratownicza z udziałęem helikoptera.

  Po wypadku 5-letniego chłopca z Bytomska zaistniała potrzeba przetransportowanego chłopca z uszkodzoną ręką do szpitala w Krakowie z użyciem helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy HOMS w Krakowie. 1 lipca 2014 roku sekcja druhów z naszej jednostki pod dowództwem druha naczelnika Jana Mroza uczestniczyła w zabezpieczeniu miejsca lądowania eurokoptera oraz przekazania poszkodowanego z karetki do samolotu. Musiał on lądować na przykościelnym parkingu. To druga taka akcja z udziałem naszej jednostki. Relacja w serwisie www.zegocina.pl.

Sp[otkanie z przedszkolakami z Żegociny.

  Spotkania strażaków z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Żegocinie odbywane sa juz od kilku lat. 24 czerwca 2014 roku druhowie: Zdzisław Waligóra, Jan Mróz, Tadeusz Olszewski oraz Radosław Waligóra udali się do przedszkola w Żegocinie, by tam przeprowadzić strażacką pogadankę oraz zaprezentować posiadany sprzęt. Niewątpliwą atrakcję dla dzieci była możliwość lania wodą do celu, zwiedzenia samochodu i poznania jego wyposażenia oraz pokaz działania m. in. sprzętu hydraulicznego. Strażacy złożyli dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka i podarowali im słodycze.

Strażacy w procesji Bożego Ciała.

   Zachowując wieloletnią tradycję druhowie z wszystkich jednostek OSP z terenu Parafii w Żegocinie, aktywnie właczyli się w uroczystość Bożego Ciała, przypadającą na dzien 19 czerwca 2014 roku. Najpierw  z całym strażackim pododdziałem (z udziałem druhów z OSP w Bytomsku, Bełdnie i Żegocinie) uczestniczyli we mszy świetej, a potem w procesji do czterech ołtarzy. Strażacy pod dowództwem druha Zdzisława Waligóry maszerowali z przodu procesji, tworząc honorową asystę, a czwórka strażaków niosła baldachim, pod którym ks. proboszcz Leszek Dudziak niósł monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Miasteczko Strażackie na Pikniku w Łąkcie Górnej.

  15 czerwca 2014 roku w Łąkcie Górnej został zorganizowany "Piknik Rodzinny" będący jedną z imprez "IV. Małopolskich Dni Jana Pawła II". Impreza składała się zarówno z części religijnej (msza święta w łąkieckim kościele - z udziaęłm naszego pocztu sztandarowego: H. Górka, S. Janiczek, D. Wrona, uroczystość przy pomniku Jana Pawła II), jak i doskonałej zabawy na pikniku na obiektach Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej, w której było sporo elementów strażackich (m. in. pokaz ratownictwa technicznego). Bardzo dużym zainteresowaniem ciesztyło się nasze gminne Miasteczko Strażackie.

Prymicje ks. Pawła Krawczyka.

   Spora grupa strażaków z naszej jednostki, z prezesem zarządu druhem Zdzisławem Waligórą na czele, uczestniczyła w uroczystym powitaniu na terenie Żegociny  w dniu 31 maja 2014 księdza prymicjanta Pawła Krawczyka - rodaka z Żegociny. Druhowie strażacy zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prymicyjnej od bramy powitalnej na granicy z Łąktą Górną do kościoła w Żegocinie. Natomiast 1 czerwca, na mszę świętą prymicyjną wystawili honorowy poczet sztandarowy w składzie: Sylwester Janiczek, Paweł Bilski, Dariusz Wrona. Ksiadz prymicjant podziękował im za to serdecznie podczas prymicyjnego nabożeństwa.

Pogrzeb Ks. Tadeusza Juchasa w Ludźmierzu.

    W dniu 17 maja 2014 roku, zmarł ks.prałat Tadeusz Juhas - proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, wielki orędownik utrzymania i rozwoju w górach kultury pasterskiej, inicjator Święta Bacowskiego; wieloletni Kapelan Związku Podhalan, współtwórca I Światowego Zjazdu Górali w 2000 roku. Dla wielu wierny przyjaciel, zawsze oddany, zatroskany o wiernych.  Dane Mu było przygotować wizytę w Sanktuarium Ludźmierskim Świętego Jana Pawła Pawła II. W mszy świętej pogrzebowej w dniu 24 maja 2014 roku wzięło udział kilka tysięcy osób, w tym strażacy z pocztem naszej jednostki: F. Górka, S. Janiczek, D. Wrona oraz Jerzy Błoniarz.

Gminne obchody Dnia Strażaka 2014.

   4 maja 2014 roku Zarząd OG ZOSP RP w Żegocinie zorganizował gminne obchody Dnia Strażaka. Strażacy wraz z drużynami młodziezowymi uczestniczyli we mszy święte, a potem na Placu Świętego Floriana złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona oraz uczestniczyli w ślubowaniu i pasowaniu kolejnych członków drużyny młodzieżowej oraz wręczniu Odznam MDP. Okolicznościowe życzenia złożył strażakom Druh Prezes ZOG - Jerzy Błoniarz. Uroczystość zakończyło spotkanie w sali CKSiT w Żegocinie, gdzie z kolei przemawiał poprzedni Prezes - Druh Leopold Grabowski.

Udział w obchodach 60-lecia OSP Łąkta Górna.

   W dniu 3 maja 2014 roku druhowie z OSP w Łąkcie Górnej uroczyście świętowali 60. rocznicę utorzenia jednstki OSP. Na mszę świętą i oklicznościowe spotkanie w swojej remizie zaprosili druhów z wszystkich jednostek OSP Gminy Żegocina oraz sąsiadów z OSP w Łąkcie Dolnej.  Za wieloletnią służbę strażacką okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami Prezes Jerzy Błoniarz przekazał druhom seniorom z łąkieckiej jednostki. Prezes i Naczelnik OSP Łąkta Górna podziękowali okolicznościowym statuetkami kilku osobom, szczególnie zasłużonym dla tej jednostki. Otrzymali je m. in. Wójt Jerzy Błoniarz i Leopold Grabowski.

Udział w obchodach Święta Konstytucji.

   Tradycyjnie już w dniu 3 maja w naszym kościele parafialnym odprawiana jest uroczysta msza święta, łącząca dwa święta - kościelne Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz historyczną, w tym roku 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kilka minut przed godzina 8.30 do Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie przyprowadziła do kościoła kolumnę złożoną z pocztów sztandarowych: Gminy, gminnych jednostek OSP (z naszej: R. Bilski, J. Maż, H. Górka) oraz szkół. Uroczyste nabożeństwa było sprawowane w koncelebrze przez księży: Janusza Sądla - rodaka z Żegociny oraz ks. Leszka Dudziaka - proboszcza.

2014-04-25 - na pogrzebie druha Nowaka.

  23 kwietnia 2014 r. zmarł druh Mieczysław Nowak - wieloletni Komendant Gminny ZOSP RP w Łapanowie i jednocześnie członek Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni. Na uroczystość pogrzebową w dniu 25 kwietnia 2014 roku udała się do Łapanowa liczna rzesza strażaków z terenu powiatów: bocheńskiego i sąsiedniego - wielickiego. Kilkanaście jednostek przybyło wraz z pocztami sztandarowymi. Wśród uczestników pogrzebu była nasza delegacja wraz z pocztem sztandarowym. W jej składzie byli: Władysław Zatorski, Tadeusz Olszewski, Jan Mróz, Henryk Górka, Zdzisław Waligóra oraz Komendant Gminny Janusz Stańdo. 

2014-04-18 - Warta przy pańskim Grobie.

  Jak co roku strażacy z 3 jednostek na terenie żegocińskiej parafii włączyli się w ceremonie Wielkiego Tygodnia. Zasadnicza uroczystość Wielkiego Piątku w dniu 18 kwietnia 2014 r. rozpoczęła się odprawieniem Drogi Krzyżowej. Poprowadzili ją strażacy z OSP w Żegocinie. Teksty czytał druh Zdzisław Waligóra, z krzyżem przed każdą stację wędrowali druhowie: Stanisław Waligóra i Władysław Zatorski. Później druhowie rozpoczęli wartę przy Pańskim Grobie. Pełnili ją: J. Mróz, M. Waligóra, S. Skoczylas, P. Kozak, Z. Waligóra, A. Pączek, S. Janiczek, P. Jajeśnica, P. Bilski, M. Maź, M. Zatorski, H. Górka, W. Waligóra.

2014-04-06.

  Posiedzenie Zarządu, odbyte w dniu 6 kwietnia 2014 roku, poświęcone było gsprawom wystąpienia o odznaki i medale. Zarząd podjął uchwały w sprawie wystąpienia o brązowe odznaki MDP dla 5 członków tej drużyny, odznaki "Wysługa lat", "Strażak Wzorowy" (Grzegorza Kalemby), brązowych medali "Za Zasługi dla Pożarnictwa" dla: Barbary Łękawa oraz Dariusza Wrony. Wyraził także zgodę na utworzenie w koncie bankowym rachunku pomocniczego dla Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żegocinie. Podjęto także ustalenia organizacyjne w sprawie udziału w obchodach 60-lecia OSP w Łąkcie Górnej i Gminnym Dniu Strażaka.

Walne zebranie 2014.

  Tegoroczne zebranie sprawozdawcze OSP Żegocina odbyło się 1 marca 2014 roku w Klubie "Relaks" CKSiT w Żegocinie. Przybyło na nie tylko 58 % wszystkich członków jednostki, a wśród nich 4 członków młodszej MDP. Spośród zaproszonych gości przybyli: Komendant Powiatowy PSP w Bochni Krzysztof Kokoszka - jednocześnie Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni, Komendant Gminny ZOSP RP w Żegocinie Janusz Stańdo, Kapelan Strażaków Gminy Żegocina - ks. Stanisław Szczygieł, sołtys Żegociny Bolesław Łękawa.  Wszystkich przybyłych powitał Prezes Zarządu OSP Żegocina - druh Zdzisław Waligóra. >>>

Posiedzenie zarządu - 18.02.2014

  Drugie w 2014 roku posiedzenie zarządu w dniu 18 lutego 2014 r. (obecni: Zdzisław Waligóra, Jan Mróz, Tadeusz Olszewski, Radosław Waligóra, Sławomir Skoczylas) poświęcone było w całości przygotowaniu materiałów na zebranie sprawozdawcze. Dużą część zebrania zajeło wypełnienie Raportu OSP za 2013 rok. Przygotowano także sprawozdanie z działalności oraz plan pracy na 2014 rok, w tym plan zakupów niezbędnego sprzętu oraz plan działań prewencyjnych. Podjęto także ustalenia w sprawie przeprowadzenia zebrania oraz jego przebiegu. Zebranie prowadził druh prezes - Zdzisław Waligóra.

Szkolenie sanitarne.

  Komendant Gminny ZOSP RP w Żegocinie - Janusz Stańo, przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Bochni, zorganizował w dniu 4 lutego 2014 roku, w sali CKSiT w Żegocinie szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego. Wzięło w nim udział 30 strażaków - ochotników z wszystkich jednostek OSP Gminy Żegocina, w tym kilku z naszej jednostki. Zajęcia prowadził Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego - st. sekc. Marcin Biłos. Składały się one z dwóch zasadniczych części. Część pierwsza to teoria, druga to pokazy i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem fantomów oraz toreb medycznych PSP R-1. 

Posiedzenie Zarżasdu 22.01.2014.

   Pierwsze w 2014 roku posiedzenie Zarządu OSP Żegocina odbyło się w dniu 22 stycznia 2014 roku, któremu przewodniczył Prezes - Druh Zdzisław Janiczek, poświęcone było głownie sprawom oragnizacyjnym. Zarząd podjął uchwałę oprzyjęciu do jednostki pierwszej w historii naszej straży kobiety - Angeliki Zakrzewskiej. Kolejnymi uchwałami Zarząd ustalił termin zebrania sprawozdawczego (za 2013 rok) na dzień 1 marca 2014 roku o godzinie 17.00 (termin rezerwowy - 15.03.2014) oraz przyznał dofinansowanie na zorganizowanie tego zebrania. Omówiono także szereg innych spraw organizacyjnych.

W 22. WOŚP.

   Nasza jednostka OSP po raz pierwszy włączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 22. edycja miała miejsce 12 stycznia 2014 roku. Druhowie: Jan Mróz, Dariusz Wrona, Grzegorz Kalemba, Artur Pączek, Sławomir Skoczylas zajęli się głównie rozporowadzaniem strażackiej grochówki, która tego chłodnego dnia smakowała wyśmienicie. Żegocińskiemu sztabowi WOŚP (przewodniczył Przemysław Szewczyk), udało się zebrać kwotę 5524 złote, która zasili konto Orkiestry, zbierającej w tym roku pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Strażacki Opłatek w Łąkcie Górnej.

    Delegacja naszej jednostki na czele z naczelnikiem - druhem Janem Mrozem - wzięła udział w "Strażackim Opłatku" zorganizowanym w tym roku 11 stycznia 2014 roku w Świetlicy Remizy OSP w Łąkcie Górnej. Tradycyjnie już zaproszeni zostali nie tylko wszyscy strażacy Gminy Żegocina, ale także inni goście: radny powiatowy z Łąkty Górnej - Piotr Krawczyk, Przewodniczący Rady Gminy Żegocina Jan Marcinek, Kierownik Posterunku Policji w Żegocinie - mł. asp. Marcin Daniec. Druhowie z Łąkty Górnej zaprosili także sąsiadów - strażaków z OSP w Łąkcie Dolnej. Obowiązki gospodarza pełnił druh Prezes ZOG - Leopold Grabowski.

powrót

© Ochotnicza Straż Pożarna w Żegocinie - All rights reserved.